Hypotéky

Hypotéka naruby

Pro koho je vhodná?

Pokud zvažujete hypotéku, ale ještě nemáte vybranou nemovitost, je tento produkt přesně pro vás. Může se hodit z více důvodů, například:

  • momentálně jsou dobré sazby a vy nechcete čekat na jejich zhoršení
  • očekáváte snížení příjmu, např. kvůli odchodu na mateřskou dovolenou
  • očekáváte nutnost rychle zaplatit, až si svou nemovitost vyberete
  • chcete mít klid – vše spočítané a schválené dopředu

Jak to funguje?

Docela jednoduše. Postupuje se podobně, jako u klasické hypotéky – banka prověří Vaše příjmy, úvěrové registry a další parametry a schválí vám určitou velikost úvěru. To je pak částka, kterou víte, že vám půjčí a můžete začít hledat nemovitost. Jakmile si vyberete, banka udělá odhad její hodnoty a pokud je vše v pořádku, poskytne vám dohodnuté peníze.

 

Obsah obrázku interiér, patro, zeď, život

Popis byl vytvořen automaticky

Jaká jsou rizika?

Záleží, která banka vám tuto službu poskytne, ale obecně platí, že pokud si dohodnuté prostředky nakonec nevezmete, zaplatíte předem dohodnutý poplatek, který ale není zásadně vysoký. Také je třeba myslet na to, že banka před čerpáním peněz znovu prověří úvěrové registry a pokud jste si mezitím pořídili jiný úvěrový produkt (tedy i třeba kontokorent nebo kreditní kartu), budete muset znovu doložit své příjmy. O dalších specifikách tohoto produktu se rozhodně předem poraďte s nezávislým odborníkem.

Jak Vám můžeme pomoci?

Konzultujeme běžné i specifické hypoteční případy. Využíváme klíčových kontaktů v bankách – vyjednáváme výjimky, nulové poplatky a vždy TOP sazby. Vyřizujeme i otázky právní, realitní a daňové. Hlídáme úrok při každé další fixaci.

 

Navrhované články

Tajemný investiční trojúhelník

Jak vydělat co nejvíce a přitom zbytečně neriskovat? Existují „zlatá“ pravidla ukládání peněz? Ano, taková pravidla existují, stejně, jako šikovné pomůcky. Pojďme si jednu z nich

více

Přijďte se poradit

Ať jste v jakékoli situaci, rádi vám pomůžeme.