Pojištění

Pojistka na blbost (občanská odpovědnost)

Co je „pojistka na blbost“ a kdo ji potřebuje? Jak ji nastavit a na co si dát pozor?

 

Rozbité okno, mobil nebo škody na zdraví – to vše pokryje pojistka odpovědnosti.

O co jde

Pojištění odpovědnosti kryje případy, kdy někomu způsobím neúmyslně škodu – např. na jeho majetku či zdraví – a jsem za takovou škodu odpovědný, tedy ji musím uhradit. Praskla mi hadice u pračky a vytopil jsem souseda, který musí vymalovat? Moje děti rozbily okno či notebook, mobilní telefon? Můj pejsek skočil na cyklistu nebo způsobil dopravní nehodu? To vše a mnohem více věcí lze krýt z pojistky odpovědnosti.

O co nejde

Co Vám pojistka odpovědnosti určitě nepokryje? Např. škodu způsobenou zaměstnavateli či škodu při řízení auta. Také nekryje škody při podnikání – tyto oblasti mají své zvláštní pojistky odpovědnosti. Vždy je také potřeba prověřit, jaké jsou výluky u jednotlivých pojišťoven, ať se vyhnete nepříjemným překvapením.

Za pár stovek ročně pokryje pojišťovna i milionové škody, které způsobíte na zdraví či majetku někoho jiného.

Kdo potřebuje

Díky ceně méně než 500 Kč ročně si ji může dovolit každý. Stěžejní je především pro rodiče dětí, pro ty, kdo cestují, pro majitele domácích mazlíčků a pro každého, kdo žije v bytovém domě.

Na co dávat pozor

Platí moje pojistka jen v ČR nebo i jinde? Kryje mě nebo všechny členy domácnosti? Či rodinné příslušníky? Musí trvale žít na stejné adrese? Kryje mi psa nebo ne? Jaké jsou výluky u konkrétní pojišťovny?

Jako u každého pojištění, i zde nalezneme rozdíly u jednotlivých pojišťoven – ne v ceně, ale v pojistných podmínkách. Ty určují, zda mi pojišťovna škodu zaplatí.

Jak si nastavit?

Jaký limit zvolit, abych byl dobře krytý a neplatil zbytečně moc? Pořídit si smlouvu samostatně nebo v kombinaci s jiným produktem – např. pojištěním bytu či domu? Jak zahrnout otázky cestování, dětí či domácích mazlíčků?

Doporučení

Odpovědnostní pojistku je vhodné konzultovat s nezávislým odborníkem. Sjednat Vám ji umí každý – lze to udělat i online. Upozornit na konkrétní podmínky skryté v pojistných podmínkách, to už umí málokdo. Pokud si vyberete dobrého poradce, měl by vám zaručit i pomoc s každou pojistnou událostí – zde se pak ukáže kvalita jeho odbornosti a servisu.

Jak Vám můžeme pomoci?

U každého pojištění Vám navrhneme jeho podobu, vyjednáme dobrou cenu a zařídíme administrativu. Provádíme též veškeré změny a pomáháme řešit pojistné události – od jejich náhlášení až po úspěšné uzavření. Pokrýváme širokou škálu pojištění soukromých i podnikatelských rizik. Více o poradenství a pojištění

 

Navrhované články

Tajemný investiční trojúhelník

Jak vydělat co nejvíce a přitom zbytečně neriskovat? Existují „zlatá“ pravidla ukládání peněz? Ano, taková pravidla existují, stejně, jako šikovné pomůcky. Pojďme si jednu z nich

více

Přijďte se poradit

Ať jste v jakékoli situaci, rádi vám pomůžeme.