Pojištění

Cestovní pojištění

Jednoduché? U koho pořídit? Stačí ke kartě?

Pro každý případ

Ať už jedete na den do Německa na trhy, nebo na měsíc do Iránu. Když jedete sportovat, pracovat, nebo se jen procházet. Abyste se nevraceli se špatným pocitem, určitě si sjednejte cestovní pojištění.

To hlavní

Smlouva musí krýt dvě zásadní věci – zdravotní výlohy a odpovědnost. To první pro případ, když byste se zranili např. na sjezdovce, či při autonehodě. Náklady na ošetření v cizině mohou být násobně dražší, než v ČR. Veškeré výlohy Vám budou naúčtovány – pokud jste správně pojištěni, proplatí vše pojišťovna. Pojištění odpovědnosti využijete zase v případě, že někomu způsobíte škodu – otočíte se s lyžemi a někoho zraníte, rozbijete něco v obchodě atd.

Každá cesta má svá rizika. Je dobré mít klid a být krytý.

Každá cesta má svá rizika. Je dobré mít klid a být krytý.

Co dalšího

Cestovní pojištění nabízí pojištění zdravotních rizik, která by ovšem měla být spíše kryta ve vaší životní pojistce. Pokud mi tedy hrozí, že při mém úmrtí či invaliditě bude mít rodina finanční potíže, pak bych to měl mít pojištěno vždy a ne jen, když jedu do zahraničí. Další připojištění, jako poškození zavazadel, sportovního vybavení či opoždění letu nejsou zásadní, ale někdy se mohou hodit. Záleží na ceně pojištění – a pojišťovaných věcí.

Zdravotní výlohy a odpovědnost – to je alfa a omega cestovního pojištění.

 

Zásadní jsou výše částek

Šetřit na cestovním pojištění se rozhodně nevyplatí, navíc zde si můžete opravdu každý dovolit kvalitní pojištění – rozdíl bude nanejvýš v desítkách korun za den. Kvalitní pojištění pak pojistí vaše zdravotní výlohy bez limitu (tedy pojišťovna uhradí škodu v jakékoliv výši, ne jen do sjednaného limitu) a odpovědnost by měla být v desítkách milionů – mít ji např. jen na milion korun znamená ekvivalent přibližně 40 000 €, což na mnoho událostí nebude stačit.

Na co ještě dávat pozor

Na to, co budu v zahraničí dělat a zda to náhodou není ve výlukách z pojištění. Nebo zda to musím zvlášť připojistit. Který sport je již v základu? A co pracovní činnost? Platí mi pojištění v zemi pobytu i v zemích „po cestě“? Je „lyžování“ jakékoliv lyžování nebo je to složitější?

Pořiďte si kvalitní „cestovko“, které vás pojistí na desítky milionů či úplně bez limtu. Připlatit si 30 Kč na den za to stojí. Sjednat můžete zde.

 

Jedna cesta, celoroční, ke kartě?

Pokud jezdíte pryč několikrát ročně nebo na delší dobu, nechte si spočítat cenu celoročního pojištění. Nejen, že můžete ušetřit, ale především se vyhnete situaci, kdy si pojištění jednou zapomenete sjednat a ono se zrovna něco stane.

Pokud vám banka dává pojištění k platební kartě, zjistěte si podmínky. Většinou pak budete dělat to, co já – sjednávat si samostatné cestovní pojištění. To ke kartě může být určitým doplňkem, ale nečekejte od něj skutečnou pojistnou ochranu.

Cestovní pojištění k platební kartě není dostačující. Pokud jezdíte pryč často, sjednejte si celoroční pojistku.

Vyžadujte servis

Vyžadujte u svého poradce servis. V rámci výše popsaných pravidel by vám měl doporučit vhodné „cestovko“, i když to bude dělat téměř zadarmo. Práce poradce má být komplexní a toto je přesně případ produktu, na kterém se to ukáže. Mít přehled a sjednávat i provizně nezajímavé produkty je znakem dobrého poradce. Pokud chcete, můžete si dobré pojištění

 

Jak Vám můžeme pomoci?

Pro naše klienty sjednáváme kvalitní cestovní pojištění splňující výše popsané, navíc se slevou 50%. Sjednání je možné i po telefon či e-mailu, nic se nepodepisuje. V průběhu cesty si ho pak můžete prodloužit nebo např. rozšířit o rizikové aktivity. Máte-li zájem, využijte tento odkaz, nebo se nám ozvěte!

Navrhované články

Tajemný investiční trojúhelník

Jak vydělat co nejvíce a přitom zbytečně neriskovat? Existují „zlatá“ pravidla ukládání peněz? Ano, taková pravidla existují, stejně, jako šikovné pomůcky. Pojďme si jednu z nich

více

Přijďte se poradit

Ať jste v jakékoli situaci, rádi vám pomůžeme.