Pojištění

Pojišťovna neplatí? – 1. část

Deset let si to platím a teď mi nic nedají?! Jak se vyhnout takovému rozčarování se dočtete dále.

 

Každé pojištění je dobré – dokud se něco nestane.

Která pojišťovna nejlépe plní?

Často můžeme slyšet, že některá pojišťovna dobře či špatně plní. „Oni jsou drazí, ale zaplatili mi úplně všechno a rychle.“ Když toto řekne kamarád, musíme mít na mysli, že jde pouze o jed zkušenost. Jistě bychom našli mnoho jiných lidí, kteří by toto tvrdili u jiných pojišťoven. A také mnoho těch, kteří by u stejné tvrdili pravý opak.

Nemůže existovat statistika, která by ukázala, která pojišťovna lépe vyplácí škody svých klientů. Proč? I kdybychom spočítali, kolik lidí u konkrétní pojišťovny požádalo o peníze a kolik jich je nakonec dostalo, nic by to neřeklo. Mnoho žádostí o pojistné plnění je totiž neoprávněných. Dobrá pojišťovna takové zamítá a chrání tak své peníze a tím i zájmy klientů – nemusí pak zvedat ceny za pojištění.

Pojďme to zlikvidovat

To, zda svou škodu dostanete zaplacenou, má v rukou především jedna osoba – likvidátor pojistné události. Jeho úkolem není zlikvidovat klienta a jeho požadavky, ale měl by ho provést procesem vyřízení žádosti až do úspěšného konce – výplaty peněz. Že to není vždy jednoduché si vyzkoušelo mnoho klientů. V čem bývá největší potíž?

 

Nenechte se odradit

I když je dnes běžné, že se pojistné události hlásí online nebo po telefonu, nelze říci, že by to jejich vyřizování výrazně urychlilo. Administrativy je mnoho. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem kamarádovi srazil ze stolu notebook, rozhodně nestačilo jen poslat pojišťovně fakturu za opravu. Že po vás tedy likvidátor chce hodně dokumentů vás nesmí překvapit a už vůbec ne odradit. Něčemu nerozumíte? Zeptejte se ho, je za to placený. Vše si pečlivě schovávejte.

Výsledek není konečný

Pokud nejste s výsledkem šetření pojistné události spokojeni, máte právo se odvolat. Na své straně byste měli mít finančního poradce, který s tím má zkušenosti a pomůže vám formulovat dopis směřovaný pojišťovně. Můžete chtít přezkoumat pojistnou událost, doplnit nové skutečnosti, či rozporovat výši pojistného plnění. Pokud to nepomůže, můžete se i soudit – existují advokáti, kteří se na tuto oblast specializují.

Pokračování najdete ZDE

 

 

Navrhované články

Tajemný investiční trojúhelník

Jak vydělat co nejvíce a přitom zbytečně neriskovat? Existují „zlatá“ pravidla ukládání peněz? Ano, taková pravidla existují, stejně, jako šikovné pomůcky. Pojďme si jednu z nich

více

Přijďte se poradit

Ať jste v jakékoli situaci, rádi vám pomůžeme.